12.30 - 16.30 uur
Tijdens deze masterclass duiken we dieper in de therapeutische aspecten van verhoogd verslikrisico bij dementie en verkennen we oplossingen op het gebied van voedingszorg. We behandelen de praktische toepassing van het IDDSI-framework in een zorgomgeving en bieden praktische en culinaire inspiratie om veilige, smakelijke en mooi gepresenteerde maaltijden te bereiden.
Deze interactieve sessie is ideaal voor zorgprofessionals, diëtisten en koks die hun kennis en vaardigheden willen verdiepen. Ontdek de nieuwste inzichten en vertaal ze naar de praktijk!
Jo heeft zich de afgelopen 23 jaar gespecialiseerd in motorisch verlies bij dementie. Na zijn studies kinesitherapie begon hij in 1997 met het opzetten van een zelfstandige groepspraktijk, gecombineerd met werk in de ouderenzorg als expert comfortzorg en zorginnovatie.
In 2010 besloot Jo zich volledig te richten op de ouderenzorg. Via zijn bedrijf ComfortCare biedt hij nationaal en internationaal opleidingen aan in comfortzorg en sensomotorische integratietherapie voor mensen met dementie. Jo staat bekend als een zeer bekwaam therapeut en wordt gezien als een key opinion leader in zijn vakgebied.
Manon Langeraert is een gepassioneerde logopediste, gespecialiseerd in neurogene communicatiestoornissen en dysfagie. Ze runt TreatYourEat, een platform dat begon als een hobby tijdens haar zoektocht naar veilige en smaakvolle IDDSI-gerechten voor personen met een meervoudige beperking. Wat startte als experimenteren in de keuken, leidde tot het geven van workshops en het ontwikkelen van recepten volgens IDDSI-richtlijnen.
TreatYourEat helpt grootkeukens, zorgverleners, mantelzorgers en personen met dysfagie om voeding veilig en smaakvol aan te passen. Manon deelt graag haar kennis en passie, zowel in de zorgsector als thuis. Ze zet hoog in op presentatie van de maaltijden en inspireert je graag met haar workshop.